2017-03-28

Koks turi būti skelbimas grupėse, kad jį skaitytų?

Internetinėje erdvėje vartotojai ypatingai nekantrūs. Tikimasi, jog ieškoma informacija būtų pateikta kuo trumpiau ir aiškiau be jokio tuščiažodžiavimo.

— Žmonės internete neskaito, o skenuoja informaciją—
Žmonės skenuoja pavadinimus, potemes, nuorodų tekstą ar kitą išskirtą informaciją tarsi kelio ženklus. Pagal tai randa kur yra ieškoma informacija.

—Nori skambėti protingai – rašyk trumpai ir paprastai—
Patartina, jog skelbimas būtų parašytas taip, kad jį be didelių pastangų suprastų visi. Seniai įrodyta, kad informaciją, kurią paprasta suprasti, mes vertiname kaip patikimesnę. Taigi, priešingai nei galvojama, vartojant ilgus sakinius, sudėtingą terminologiją, mes neskambame protingiau.

—Svarbiausią informaciją pateikite pradžioje—
Svarbiausia informacija yra pasakoma iš karto: kas, kodėl, kur, kada. Dažniausiai žmonės straipsnio neperskaitys iki galo. Pateikiant svarbiausia informaciją pirmiausiai, užtikrinsite, kad daugumą pasiektų pagrindinė žinutė.

—Venkite atsibodusio “reklaminio” teksto—
Reiktų vengti tuščiažodžiavimo ir subjektyvių būdvardžių, kuriais šiandien niekas netiki. Klientai nėra naivūs ar kvaili.
Nesivaikykite nieko neįrodančių žodžių kaip kokybė, geriausias, nepakartojamas ir t.t. Vietoj šių išsireiškimų Jūsų klientai girdi “bla bla”… Jei teigiate ką nors, tai pagalvokite, kaip galite tą įrodyti. Pvz., jei teigiate, jog Jūsų produktas skaniausias, įrodymas galėtų būti metų produkto apdovanojimas. Sakykite faktus, o ne savo nuomonę.