Autoposteris reklamos ar brukalo sprendimas?

Naujiems klientams ir žmonėms nedaug susidūrusiems su Facebook reklama dažnai kyla klausimas ar Facebook autoposteris postų automatizavimo įrankis. Į šį klausimą pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje.

  • Pasitelkus autoposterį galima prijungti neribotą kiekį facebook vartotojų, tai gali būtų jūsų, jūsų partnerių, artimų žmonių ir kitos anketos.   Taigi yra galimybė turėti pavyzdžiui 5  vartotojus. Kiekvienas vartotojas turi grupes ir puslapius į kuriuos yra įstojęs vartotojas.  Kiekvieną grupę ar puslapį galima kategorizuoti, pagal tematiką/savaitės dieną ar kitą klientui priimtiną pavadinimą. Rekomenduojama kategorizuoti po 50 grupių ir (arba) puslapių, nes toks yra rekomenduojamas maksimalus dienos postų kiekis per mūsų įrankį vienam facebook vartotojui.
  • Tada ateina posto kūrimo laikotarpis – klientas sukuria tekstą ir jį nustato išsiųsti per visus 5 vartotojus po 50 grupių, galima nustatyti, kad ta žinutė automatiškai būtų išsiunčiama kas trečią/penktą/ir pan. dieną. Gaunamas rezultatas – per dieną išsiunčiamas postas į 250 grupių !!!  Jei vidutiniškai  vienoje grupėje yra po 2000 vartotojų ir jei tik 1%  vartotojų pamato postą, tai vienoje grupėje kliento postą pamato 20 vartotojų. Pritaikius paprastus artimentinius skaičiavimus gaunamas toks rezultatas:

Autoposteryje prijungtų vartotojų: 5 vnt.

Rekomenduojamas grupių kiekis per dieną: 50 per prijungtą vartotoją

Grupių kiekis per 5 vartotojus: 250

1 grupėje postą pamatančių kiekis: 20 vartotojų

Pamatymų kiekis per visas grupes: 250 x 20 = 5000 vartotojų!!!

 

  • Taigi atsakymas gali būti toks – jog tai puikus informacijos dalinimosi įrankis! Vis dėlto sprendimą priimti ar tai brukalas (angl. „spam“) ar tai reklama priima pats vartotojas. Jei vartotojui informacija yra neaktuali, klaidinanti, kenkėjiška – tai yra brukalas. Jei tai klientui naudinga informacija – patarimas, problemą sprendžiantis įrankis– tai tampa puikia reklama.

Pateikiame pavyzdį – jūs užsiimat automobilių ratlankių pardavimu, galimi postai:

Postas Perku parduodu grupė Juokelių ir anekdotų grupė Krepšinio fanų grupė
R-18 ratlankių pardavimo reklama Reklama Brukalas Brukalas
Juokingas anekdotas apie senus automobilius su nuoroda kaip atsinaujinti Reklama Reklama Brukalas
Automobilio nuotrauka vietoj padangų kamuoliai nupiešti ir siūloma įsigyti naujus ratlankius Reklama Reklama Brukalas
  • Išvada tokia – autoposteris yra puikus informacijos dalinimosi sprendimas. Tačiau tik pats klientas nusprendžia – ar jis nori pateikti reklamą ar postinti brukalą (angl. „spam“). Facebook yra pasižadėjęs kovoti su brukalu ir yra atnaujinęs savo politiką, daugiau informacijos: https://www.facebook.com/help/1735443093393986?helpref=hc_global_nav